سم مار

سم مار - 5.0 از 5 بر اساس 1 امتیاز

سم و زهر مار

زهر یا همان سم مار مایعی است که از ترشحات داخل دهان و دندان مار بیرون می آید تولید می شود . انواع مارهای سمی برای ناتوان کردن و ناکار کردن طعمه خود از آن استفاده می کنند . زهر مار تشکیل شده از پروتئین می باشد و این ماده دارای آنزیم نیز هست . همین آنزیم ها پس از وارد شدن در بندن طعمه در هضم کربوهیدرات و پروتئنی و فسفولیپیدها موثر است .

انوع زهر مار یا سم مار :

هموتوکسین ها

سیتو توکسین ها

نوروتوکسین ها

انواع سم هایی که با زهر مار :

کاردیوتوکسین

نفروتوکسین

میوتوکسین

انواع نوروتوکسین های مارها :

کلسی سپتاین (Calciseptine)

کلسی کلوداین (Calcicludine)

کالیوتوکسین (Calliotoxin)

کوبروتوکسین (Cobrotoxin)

فاسکیکولین- آی (Fasciculin-I)

انواع سم مار :

سم مارکش لوکوئید فنس

استفاده از گوگرد

استفاده از گازوئیل

 سم مار

 

انواع مار :

مار افعی :

این مار در بخش هایی از هند و خاورمیانه زندگی می کند و قوی ترین سم را دارد اما بطور میانگین در هر سال مرگ و میر انسانها با سم این مار بیشترین آمار را دارد و این مار اغلب در مناطق پر جمعیت یافت می شود .

مار کبری :

مار کبری قدرت کشتن یک فیل بزرگ آسیایی را نیز دارد و همچنین 50 درصد انسان هایی که گاز می گیرد می میرند . این مار به طول خیلی بزرگی می رسد و جز یکی از بزرگترین مارهای سمی در جهان شناخته شده است .

مار ببر :

این مار هم مرگبار است و در جنوب استرالیا وجود دارد . این مار با زهر و ترکیباتی که دارد قربانی زیادی دارد و قطعا اگر با این مار سم وارد بدن شما شود قطعا می کشد . به طور شگفت انگیزی این مارها گونه های بسیار متفاوتی دارند .

مار تایپان :

این مار خزنده اعلب مشهور به مار خشمگین است و با گاز گرفتن مار تایپان و وارد شدن سم مار تایپان در کمتر از یک ساعت قطعا شکار را می کشد . این مار جز مرگبارترین مارهای کرده زمین می باشد . زهر این مار فلج کننده است و باعث خونریزی در رگ های خونی و بافت ماهیچه ها می شود .

مار دریایی :

بسیاری بر این باورند که مار آبی سم ترین مار در جهان است . گفته شده که سم آن 100 برابر بیشتر از سم مار تایپان است . خوشبختانه این مار که در دریای اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار دارد کمتر انسان ها را مورد حمله قرار داده است .

مار مامبای سیاه :

این مار سریع ترین مار در دنیا و یکی از مرگبارترین مار در دنیاست . مار سیاه می تواند در ساعت حدود 12.5 کیلومتر سرعت داشته باشد . گاز گرفتن و ورود سم این مار در بدن انسان می تواند انسان را در کمتر از 30 دقیقه بکشد . این مار به دلیل استفاده از دندان های پر خطر خود شکارهای زیادی دارد و با هر بار گاز گرفتن مقداری زیادی از سم را به بدن انسان تزریق می کند .


مطالب مرتبط :

سمپاشی مار

 

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیازدهی به این مطلب:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مطالب مرتبط