بهترین روش برای از بین بردن حشره ساس چیست؟

بهترین روش برای از بین بردن حشره ساس چیست؟

بهترین روش برای از بین بردن حشره ساس چیست؟ - 4.2 از 5 بر اساس 12 امتیاز

به جرات می توان گفت که راهی جز سمپاشی برای از بین بردن حشره ساس وجود ندارد و مهمترین مساله در مبارزه با این آفت ابتدا بهسازی محیط (بستن درزهای دیوار ، کف منزل ، تمام سوراخ های روی دیوار ، شیارهای روی سقف و ...) و سپس سمپاشی تمام و کمال وسایل منزل می باشد، به نحوی که سم باید به همه منزل (دیوارها ،کف منزل ،رختخواب ،تختخواب،البسه ،لوازم چوبی ،عروسکها،کمد،قاب روی دیوار،داخل شومینه ،داخل شاسی مبل ها ،میز تلوزیون ،پرده ها و .... ) پاشیده شود یادتان نرود همه همه قسمت ها باید به درستی و توسط کارشناسان مجرب سمپاشی شود.

 

ساس از کجا میاد ؟

همانطور که قبلا اشاره داشته ایم، مبدا اصلی هجوم آفات خارج از منزل و خانه هستند و حشرات به دنبال تغذیه و بقای خود مهاجرت می کنند و به جواب این سوال که ساس از کجا می آید در مطلب زیر پاسخ می دهیم:

مسافرت های داخلی و خارجی

اگر تازه از مسافرت برگشتید و با مشکل گزیدگی ساس روبرو شده اید احتمالا در هتل و مکانی که اقامت داشته اید آلوده به حشره ساس بوده و شما از طریق لباس ها و چمدان های خود تعدادی از آن ها را با خود به منزلتان آورده اید. برای پیشگیری از این دست مشکلات همیشه در هنگام سفر ساک مسافرتی خود را در جاهای بلند و امن قرار دهید و قبل از برگشت حتما چمدان و وسایل خود را چک کنید.

خرید وسایل خانه دست دوم

هنگام خرید اسباب و اثاثیه دست دوم برای منزل به خصوص مبل ها باید حتما قبل از ورود آن ها به خانه بازرسی شوند و شما خیالتان از تمیز بودن آن ها راحت شود. یکی از راه های ورود ساس ها به منزل همین است.

سرایت از سایر همسایگان

یکی از جواب های دیگر به سوال ساس ها از کجا می آیند؟ باید پاسخ دهیم همسایگان. برای جلوگیری از ورود این افات تمامی درزها و شکاف های درب و پنجره های خانه خود را با درزگیرها بپوشانید و از توری های مخصوص در پشت هواکش ها استفاده نمایید.

مثال های دیگر ورود ساس

داخل خوابگاه های دانشجویی ، پادگانها ، سربازخانه ها ، اتاق های کارگری ، جای خواب شرکتهای خدماتی ،جای خواب کارگران رستوران و کارواش ها میتوانند بعنوان منبع ساس شناسایی و محل انتقال ساس توسط افرادش قرار گیرند.

چند روز پیش خانمی ادعا میکرد که منزل ما کاملا نوساز است و تازه دو ماه خریدیمش و پس از سمپاشی معلوم شد قبل از خرید منزل در یکی از اتاقهایش دو کارگر افغانی ساکن بودند.

یا منزلی دیگر نوه اش از سربازخانه ،ساس با خودش یادگاری آورده بود.

در جایی دیگر از کربلا برگشته بودن و در عراق هر شب در یک منزل اتراق کرده بودند و با خودشون موقع برگشت به ایران ساس آورده بودند.

ساس حتی میتونه از خونه همسایه بالایی به منزل شما آورده شود به اینصورت که داخل شلوار آنها رفته و سپس همسایه ایکه به خونه شما میاد ساس از شلوارش پیاده میشه و شروع به خونخواری و تخمگذاری میکند.

در خیلی از آپارتمانهایی که خانوادگی در طبقات مختلف زندگی میکنند معمولا دو یا سه طبقه به علت رفت و آمد فامیلها، آلوده میشوند.

 

کشتن و از بین بردن ساس با دستگاه امکان پذیره ؟

خیر ، هرگز این دستگاه نمی تواند حشره ساس رو بکشه چون فروشندگان این دستگاه بعنوان دور کننده حشره ساس از آن یاد میکنند. در صورتی که این حشره از منزل شما دور نخواهد شد.

تا زمانیکه افراد داخل منزل شب ها استراحت میکند ، ساس هم خواهد داشت زیرا این آفت برای بقای خود نیاز به خون انسان دارد و از چیز دیگری تغذیه نمیکند پس مجبور به سازگاری با دستگاه دی اچ میشه و این دستگاه هیچ کارایی از بین بردن و کشتن ساس نخواهد داشت.

در ضمن نگارنده این مطلب بعید میداند که این دستگاه دارای کد تاییدیه وزارت علوم و یا شماره ثبت در علوم پزشکی ایران باشد بر خلاف تبلیغات گسترده ای که فروشندگان دی اچ اعلام میکنند.

 

دستگاه کشتن و از بین برنده ساس
دستگاه کشتن و از بین برنده ساس

 

قیمت سمپاشی ساس ؟

از آنجاییکه سمپاشی ساس کاری بشدت سخت و جانفرساست و با ترکیب چند سم از خانواده های مختلف اینکار انجام می شود معمولا شرکتهای سمپاشی قیمت های بالایی را پیشنهاد میدهند ولی همشهریان تهرانی حتما توجه داشته باشید که سمپاشی ساس شما ممکن است بمرحله دوم هم نیاز داشته باشد و از اطمینان ضمانت کتبی بعد سمپاشی برخوردار باشید.

 

چرا دو مرحله سمپاشی ساس ؟

ساس ها با یکبار جفتگیری تا پایان عمر 5 سالشون توانایی تخم گذاشتن دارند منتها به تعداد میزبانهاشون نگاه میکنند و تخم میذارن ،اگر داخل خوابگاه کارگری ساس داشته باشه بشدت تخم میذارن چون تعداد انسان ها درآنجا زیاد میباشد.

این تخم ساس ها با توجه به شرایط محیط و دما سه الی هفت روز بعد سر ازتخم درمیاورند و شما بعد از یک مرحله سمپاشی در روز هفتم باز هم ممکن است از طرف ساس مورد گزش قرار بگیرید بی آنکه حشره ساس را مشاهده کنید ، بنابراین چاره کار اینست که حتما 15 روز بعد یکبار دیگر کل منزل سمپاشی ساس شود.

مجوز بین المللی سمپاشان

مجوز سمپاشی وزارت بهداشت و گواهینامه بین المللی سمپاشان

 

سم ساس

میتوانید سم هایی از خانواده سموم کلره که برروی طیف زیادی از آفات موثرن و دوام زیادی دارن استفاده کنید مثل د.د.ت، آلدرین، دی آلدرین و آندوسلفان و... منتها این سموم باعث آلودگی بلند مدت در محیط زیست و همچنین باعث چربی در حیوانات و انسان ها میشود ، بهمین دلیل استفاده از این سموم درکلیه کشورهای توسعه یافته ممنوع شده منتها تولید میشود و به کشورهای فقیرتر فروخته میشود منتها در کشور ایران استفاده از این سم ها در سمپاشی منزل ممنوع میباشد .

میشه از سموم فسفره استفاده کرد از مزیت سموم فسفره آلی، تجزیه ی سریع آن هاست
تعدادی از سموم فسفره تماسی، گوارشی و عده ای هم وارد شیره ی گیاهی می شوند مثل دیازنیون، فنیتروتیون، دی کلرووس و مالاتیون

این سموم از اسید فسفریک مشتق میشوند، اکثریت آن ها برای مهره داران، معمولاً جزء سمی ترین حشره کش ها محسوب می شوند و کاربرد استفاده درسمپاشی منزل را ندارند

میشه از سموم پایراتیروئید استفاده کرد مثل سایپرمترین ،دلتا مترین و پرمترین

سموم پایروتیروییدی از تاثیر ضربه ای شدید و کشندگی فوق العاده ای برای مبارزه با آفات برخوردارند منتها اگر با استفاده از این سم نتوان حشره را کنترل کرد بار دوم سمپاشی نباید از این خانواده سم استفاده شود زیرا ساس نسبت به آن مقاوم شده است.

 

بهترین سم برای کشتن ساس

شرکت سمپاشان با سال ها تجربه در زمینه مبارزه با آفات از بهترین سم ها برای کشتن حشره ساس استفاده می کند و برای راحتی دوستانی که در شهرستان ها هستند و دسترسی به کارشناسان این مجموعه را ندارند فروش سم مخصوص ساس را راه اندازی نموده است و این محصولات تماما خارجی و دارای تاییده وزارت بهداشت هستند و قویترین سم برای کشتن ساس شامل سولفاک ترکیه ، آیکون های القاری با دوز 10 ، 20 و 50 ، سم فایکام اسپانیا و چینی می باشند.

 

ساس از چی بدش میاد؟

ساس ها بشدت از آفتاب مستقیم و گرمای بالاتر از 50 درجه متنفرن البته گفته میشود ساس ها در دماهای بالاتر از 50 درجه سانتیگراد میمیرن

ساس ها در دماهای زیر منفی 5 درجه سانتیگراد هم خواهند مرد

ساس ها از نبود میزبان انسانی هم بدشان میاد زیرا نیاز به خونخواری دارند ناگفته نماند که نگارنده در آزمایشگاه توانسته ساس ها را بدون خونخواری بمدت 45 روز زنده مشاهده کند و تقریبا در روز 60 همه ساس ها بدون تغذیه مرده بودند.

 

جای نیش ساس ؟

معمولا ساس ها بصورت خطی یا خوشه ای انسان را مورد گزش قرار میدهند و تفاوت نیش ساس با پشه در تعداد جای نیش میباشد که پشه معمولا فقط ی جا رو نیش میزنه ومحل نیش بصورت نقطه قرمز رنگ دیده میشود و با خواراندن بدن ورم میکند ولی جای نیش ساس چن تا بوده و نقطه نداشته و اول خارش دارد.

 

عکس جای نیش حشره ساس

 عکس جای نیش و گزیدگی حشره ساس

 

درمان ساس

تنها راه درمان ساس ، سمپاشی مکان مورد نظر در سریعترین زمان ممکنه میباشد ، حتی با عوض کردن جای خواب خود در منزل نمیتوانید از شر ساس خلاص شوید زیرا ساس ها رد دی اکسید کربن تنفس شما را زده و شب در آغوش شما خواهند بود

اکثرا بخاطر هزینه بالای سمپاشی ساس افراد تصمیم گرفته تشک تختخواب خود را بیرون انداخته منتها خبر ندارن که ساس میتواند هر جایی از منزل سکونت داشته باشد حتی داخل شاسی مبل.

 

ساس چه شکلی هست ؟

بیشتر اوقات به افراد گفته میشود شبیه تخم میوه سیب یا یک دانه عدس میباشد ولی میتوانید با ی سرچ از گوگل عکسهای متنوعی از این حشره بیابید.

عکس شکل ساس

  شکل و اندازه حشره ساس

قرص ساس کش

تنها قرصی که در بازار بعنوان قرص ساس کش یاد میشود قرص گوگرد هلاک هست البته بصورت پودر هم در بازار یافت میشود که نگارنده پس از سالها تجربه بجد بر این باور است که گوگرد نمیتواند نه ساس ونه تخم ساس را از بین ببرد و یادآور میشوم استفاده از گوگرد در منازل آپارتمانی را وزارت بهداشت ممنوع اعلام کرده است.

 

سم کامن برای ساس

اگر روی لیبل سم کامن را بخوانید متوجه میشوید که ترکیباتی پاراتیروئیدی دارد منتها اشکال اینجاست که 250 گرم سم کامن که نصف آن هم آب میباشد فقط به اندازه یک متر جوابگوی سمپاشی ساس میشود در صورتیکه یک منزل 100 متری لااقل به 30 لیترآب با نیم لیتر سم خالص نیاز دارد. بنابراین برای یک منزل 100 متری نیاز به 100 قوطی سم کامن داریم.

 

بیماری های منتقله حشره ساس

حشره ساس از آنجایی که از خون افراد تغذیه می کند می تواند موجب انتقال و بوجود آمدن انواع بیماری ها شود مانند: شاگاس، تریپانوزوم، حساسیت، کم خونی، خارش، ایجاد تاول های خون دار،هپاتیت B.

 

روش های مبارزه با حشره ساس

روش فیزیکی

گرما، سرما، استفاده از سیر، استفاده از جاروبرقی به صورت مرتب، افتاب

روش شیمیایی

سم پاشی ابقایی(HCH ،CHB، اسکاکارب، ددت، دیازینون، مالاتیون و ...)

نظرات (14)

دارای رتبه 5 بواسطه 5 بر اساس 2 رأی
This comment was minimized by the moderator on the site

همه راه رو امتحان کردم سم پاشی کردم بعد۳روز رفتم خونه پیداشون شد دستگاه ایران دی اچ گرفتم باز هیچی کلا دیوونم کردن

This comment was minimized by the moderator on the site

خسته شدم از این حشره بنام ساس از دستش همه کم خونی گرفتیم یبار سم پاشی کردیم بعد ۳روز رفتیم خونه تو چند روز اول خوب بود بعد باز کم کم بیشتر شدن دستگاه ایران دی اچ رو گرفتیم که واقعا بی مصرف نمیدونم چیکار کنم

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از دیدگاهتون

سمپاشی ساس می بایست توسط افراد متخصص با دانش حشره شناسی انجام شود و شما باید حتما از شرکت های سم پاشی دارای مجوز بهداشت و خبره کمک بگیرید.

در صورت تمایل می توانید با شماره 09192004096 برای مشاوره رایگان و نابودی همیشگی حشره...

ممنون از دیدگاهتون

سمپاشی ساس می بایست توسط افراد متخصص با دانش حشره شناسی انجام شود و شما باید حتما از شرکت های سم پاشی دارای مجوز بهداشت و خبره کمک بگیرید.

در صورت تمایل می توانید با شماره 09192004096 برای مشاوره رایگان و نابودی همیشگی حشره ساس در منزل خود تماس بگیرید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام خسته نباشید واقعا خسته شدم از ساس انواع سمها را امتحان کردم خارجی و ایرانی خیلی هزینه کردم فقط آتیش از پس ساس برمیاد اول سم کامن رو میزنم بعد که ساسها نمایان میشن با فندک میسوزونمشون خواب رو ازم گرفتن عذاب میکشم تازگیا توی روز هم حمله میکنن...

سلام خسته نباشید واقعا خسته شدم از ساس انواع سمها را امتحان کردم خارجی و ایرانی خیلی هزینه کردم فقط آتیش از پس ساس برمیاد اول سم کامن رو میزنم بعد که ساسها نمایان میشن با فندک میسوزونمشون خواب رو ازم گرفتن عذاب میکشم تازگیا توی روز هم حمله میکنن الان دیگه فقط تو تخت نیستن همه جا خونه هستن نمیدونم چیکار کنم نمیتونم تمام وسایلم رو دور بریزم لطفا کمک کنید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام ، ممنون از دیدگاهتون

شما به یک دوره کنترل و مراقبت شدید برای جلوگیری از تولید مثل حشره ساس و از بین بردن آن در منزل خودتان نیاز خواهید داشت ، باید از متخصص های آفت شناسی که تحصیلات مرتبط در این زمینه را دارند کمک بگیرید.
دوست عزیز شما می...

با سلام ، ممنون از دیدگاهتون

شما به یک دوره کنترل و مراقبت شدید برای جلوگیری از تولید مثل حشره ساس و از بین بردن آن در منزل خودتان نیاز خواهید داشت ، باید از متخصص های آفت شناسی که تحصیلات مرتبط در این زمینه را دارند کمک بگیرید.
دوست عزیز شما می تونید با شماره 09192004096 تماس بگیرید و برای همیشه از شر این آفات در خانه خود خلاص بشید.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

به نظرم، مطالبتون زیاد اغراق داشت ،تجربه خیلی ها اینه که سم کامن تاثیر زیادی در مبارزه با ساس داشته است.

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از دیدگاهتون
همانطور که در مطلب بالا گفته ایم ، سم کامن برای ساس خوب است ولی به صرفه نمی باشد و هر 50 گرم سم را با 250 گرم آب می بایست ترکیب کرد و این مقدار برای سمپاشی ساس که رویت می شود می تواند مناسب باشد، ولی برای سم پاشی تمام قسمت های...

ممنون از دیدگاهتون
همانطور که در مطلب بالا گفته ایم ، سم کامن برای ساس خوب است ولی به صرفه نمی باشد و هر 50 گرم سم را با 250 گرم آب می بایست ترکیب کرد و این مقدار برای سمپاشی ساس که رویت می شود می تواند مناسب باشد، ولی برای سم پاشی تمام قسمت های آلوده بسیار گران قیمت است.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام سوال من این است که بعد سم پاشی ساس با مالاتیون ترکیبicownتمام رختو لباسها و تشکها و فرشها باید شسته شود یاخیر

This comment was minimized by the moderator on the site

با تشکر از نظر شما

بعد از سمپاشی ساس الزامی است که تمامی وسایل ، لباس ها و تشک و هر آن چیزی که سم با آن برخود داشته شسته شود و آب کشیدن خالی نیز کفایت می کند. (بعد از شستشو اگر اجزا را در آفتاب بگذارید بهتر هست).

This comment was minimized by the moderator on the site

توضیحات مفید بود. ممنون از اطلاع رسانیتون

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام من چند روزی هست که متوجه حضور ساس در منزل خودم شدم، چند تا جعبه خالی به خونه ام آوردم که اسباب کشی داشتم توی اون کارتن ها لوازمم رو بچینم این اتفاق افتاد، خیلی عصبی شدم خیلی، شرایط جوی زندگیم بهم ریخته، بچه کوچک دارم، باید چند روز دیگه اسباب...

سلام من چند روزی هست که متوجه حضور ساس در منزل خودم شدم، چند تا جعبه خالی به خونه ام آوردم که اسباب کشی داشتم توی اون کارتن ها لوازمم رو بچینم این اتفاق افتاد، خیلی عصبی شدم خیلی، شرایط جوی زندگیم بهم ریخته، بچه کوچک دارم، باید چند روز دیگه اسباب کشی کنم واقعا درمانده شده نمیتونم بگم سم پاشی کنن چون لوازمم رو شستم و شاغلم و این امکان رو ندارم مجدد از اول شروع کنم میخوام همه وسایل رو باز کنم و ببرم و تمام سرویس خوابم رو زیر نور آفتاب بذارم و مبلمانم رو توی حیاط چند روز قرار بدم خلاصه داغون شدم

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با تشکر از دیدگاه شما

متاسفانه بیشتر مواقع انتقال حشره ساس از طریق جا به جایی اسباب و یا چمدان های مسافرتی از هتل ها امکان پذیر هست و مشکلاتی را هم به وجود می آورد.

در صورت تمایل برای سمپاشی تخصصی ساس در کمترین زمان برای حل مشکل می تونید با...

با تشکر از دیدگاه شما

متاسفانه بیشتر مواقع انتقال حشره ساس از طریق جا به جایی اسباب و یا چمدان های مسافرتی از هتل ها امکان پذیر هست و مشکلاتی را هم به وجود می آورد.

در صورت تمایل برای سمپاشی تخصصی ساس در کمترین زمان برای حل مشکل می تونید با شماره تلفن 77262100 تماس بگیرید و راهنمایی های لازم انجام میگیرد.

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی مفید بود فقط ببخشید ساس اندازش چقدره؟ یعنی راحت دیده میشه؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام ، ممنون از دیدگاهتون .

حشره ساس به اندازه عدس و يا دونه سيب است و ساس های بالغ راحت تر دیده میشوند. ولی از آنجایی که این حشره فقط در تاریکی از محل پنهان شده خارج میشود تشخیص آن یک مقدار دشوار است.

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
امتیازدهی به این مطلب:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

مطالب مرتبط